top of page

785

כבר חתמו
وقعوا حتى الآن
LOGO2017B-02.png

parents4teachers Copy

הורים בעד מאבק המורים והמורות

اهالي مع نضال المعلمين والمعلمات

שמי זיו, ואני אמא לילדה שעולה לכיתה ב׳. בשבועות האחרונים אני רואה את הניסיונות ליצור עימות בין הורים שמתנגדים למחאת המורים והמורות.


בתי סיימה כיתה א׳, והשנה הזאת הייתה יכולה להיראות מאוד שונה בלי האכפתיות של מחנכת הכיתה שלה.

הבת שלי הייתה מלאת ביטחון עצמי בגן, אבל כשהיא פגשה לראשונה את מערכת החינוך, היה לה קשה להשתלב חברתית. המורה שלה עשתה מעל ומעבר כדי לשלב אותה ועוד ילדים שהיו להם קשיים דומים. היא הפכה את הכיתה לקהילה. לפני כל הפסקה, היא שאלה את התלמידים מה ועם מי הם הולכים לשחק בהפסקה וציוותה בינם כך שלכולם היה עם מי לשחק. היא בנתה מרחב שבו כולם יוכלו לשתף ולהיות חברים. אנחנו ההורים ראינו כיצד הכיתה הופכת לקבוצה אחת גדולה של חברים וחברות. בבית הספר של בתי, יש חוק שאסור לארגן מסיבות ימי הולדת בלי להזמין את כולם, אבל אפשר להזמין רק בנות או רק בנים. בכיתה הזאת, הילדים תמיד בוחרים להזמין את כולם - וזה הכל בזכות העבודה של המחנכת שלהם.


אני בת של מורה, ואני מודה שלפני שבתי התחילה בית ספר, חשבתי שכבר אין ״מורים ומורות של פעם״. חשבתי שהמורים הצעירים מגיעים עם פחות מוטיבציה. טעיתי, ואני ממש שמחה על זה. כולי הערכה למסירות ולמקצועיות של המורים והמורות. אני אסירת תודה להם.


יש הרבה בעיות במערכת החינוך - המורים הם לא אחת מהן.


אם גם אתם הורים לילדים במערכת החינוך, אני קוראת לכם להצטרף אלי כדי לומר בקול גדול: אנחנו תומכים במאבקם הצודק של המורים לשיפור תנאי ההעסקה שלהם, וקוראים למשרד האוצר לבוא לשולחן המשא ומתן מתוך ההבנה שבלי מורים - אין עתיד.


اسمي زيف وأنا أم لفتاة تنتقل الآن إلى الصف الثاني.  الأسابيع الأخيرة أرى محاولات لإحداث صراع بين المعلمين واالآباء الذين يعارضون احتجاجات المعلمين والمعلمات.


أنهت ابنتي الصف الأول، وكان من الممكن أن تبدو هذه السنة مختلفة تمامًا بدون رعاية واهتمام معلمتها.

كانت ابنتي ممتلئة بالثقة بالنفس في الروضة، ولكن عندما التقت بنظام التعليم لأول مرة، واجهت صعوبة في الاندماج اجتماعيًا. قامت  معلمتها بكل شيء من أجل دمجها هي والأطفال الآخرين الذين يعانون من صعوبات مماثلة. لقد حولت الفصل إلى مجتمع. قبل كل استراحة، سألت الطلاب عن ماذا ومع من سيلعبون أثناء الاستراحة ورتبت الأمر بينهم حتى يكون لدى كل طفل من يلعب معه.  قامت ببناء مساحة حيث يمكن للجميع المشاركة وأن يكونوا أصدقاء. لقد رأينا نحن الآباء كيف أصبح الفصل مجموعة كبيرة من الأصدقاء. في مدرسة ابنتي، هناك قاعدة أنه لا يمكنك تنظيم حفلات أعياد الميلاد دون دعوة الجميع، ولكن يمكنك دعوة الفتيات فقط أو الأولاد فقط. في هذا الفصل، يختار الأطفال دائمًا دعوة الجميع - وكل ذلك بفضل عمل معلمتهم.


أنا ابنة معلمة، وأعترف أنه قبل أن تبدأ ابنتي المدرسة، اعتقدت أنه لم يعد هناك "معلمات ومعلمي زمان". اعتقدت أن المعلمين الشباب يأتون بدافع أقل. لكني كنت مخطئة وأنا سعيدة جدًا بذلك. أنا أقدر تفاني المعلمين واحترافهم. وأنا ممتنة لهم.

هنالك مشاكل عديدة في جهاز التعليم - المعلمون ليسوا إحدى هذه المشاكل.


إذا كنتم أيضًا آباء لأطفال في جهاز التعليم، فأنا أدعوكم للانضمام إلي في القول بصوت عالٍ: نحن ندعم النضال العادل للمعلمين لتحسين ظروف عملهم، وندعو وزارة المالية للحضور إلى المفاوضات  مع الفهم أنه بدون المعلمين - لا يوجد مستقبل.

הפרטים שלך ישמרו חסויים ומאובטחים. בחתימה על העצומה את/ה מסכימ/ה לקבל מ״עומדים ביחד״ עדכונים על הקמפיין הזה ודומים לו.

تفاصيلك ستبقى سرية وآمنة. التوقيع على العريضة يعني انك توافق بأن تحصل من نقف معًا على حتلنات حول الحملة الجديدة هذه وتشبهها .

הצטרפו עכשיו לדרישה
انضموا إلى الطلب الآن

حدث خطأ ما - تأكدوا من دقة التفاصيل التي ادخلتموها وحاولوا مجددا

התרחשה שגיאה - ודאו שהפרטים שהוזנו מדוייקים ונסו שוב

 תודה! עכשיו שתפו את הקמפיין בווטסאפ ובפייסבוק
شكرًا والآن شاركوا النداء في الواتساب والفيسبوك

F_icon-01.png
WhatsApp_logo_icon.png
WhatsApp_logo_icon.png
LOGO2017B-02.png
bottom of page