top of page

נלחמים על האדמה. לא נכנעים לגזענות.
نكافح من أجل الأرض. ولا نخضع للعنصرية.

לכבוד מנכ״לית מנהל התכנון דלית זילבר: אנו דורשים ממנהל התכנון לגבש פיתרון מוסכם למסלול כביש 6 עם כלל המועצות באזור.

 

הצטרפו עכשיו  وقّعوا الآن

تم استيعاب تصويتك תודה שחתמת!

حدث خطأ ما - تأكدوا من دقة التفاصيل التي ادخلتموها وحاولوا مجددا

התרחשה שגיאה - ודאו שהפרטים שהוזנו מדוייקים ונסו שוב

כבר חתמו وقعوا حتى الآن

...

תושבי הכפר ג'דיידה-מכר שבצפון הארץ עומדים לאבד את קרקעותיהם ולהיכלא בין המחלפים של כביש 6 המתרחב. חייבים לעצור את זה! כביש 6 עתיד להתרחב לכיוון צפון, ואם זה תלוי במדינה, ההתרחבות הזאת תיפגע קשות בפרנסה של תושבי ג'דיידה-מכר. היא מתכוונת להפקיע מהם מאות דונמים של שטחים חקלאיים, ולהשאיר אותם חסרי אונים. במקום לדבר עם התושבים ועם הרשויות המקומיות, היא מנסה לכפות עליהם תכנית כאילו הם אינם קיימים או שצרכיהם אינם חשובים. אבל הם כן, וכולנו צריכים לעמוד איתם ביחד. 

 

אפשר לעצור את זה:
רק לפני כמה שנים המדינה ניסתה לכפות הקמה של עיר חדשה באזור, שוב על חשבון תושבי ג'דיידה, ושוב מבלי אפילו לדבר עם המועצות הערביות באזור. אבל לאחר התנגדות נחושה של תושבי האזור, המדינה ישבה עם המועצות המקומיות וביחד סוכם לתכנית פיתוח שעתידה לשרת את כל הצדדים. גם הפעם, התושבים והתושבות דורשים לקחת חלק בתכנון, שעתיד להשפיע עליהם עמוקות, ואפילו מצביעים על שתי תכניות חלופיות לסלילת הכביש. 

 

מה אפשר לעשות כדי לעזור?
תושבי ג׳דיידה זקוקים לתמיכתנו וקוראים לנו לחזק את המאבק שלהם עכשיו, לפני שתכנית המסלול של כביש 6 תאושר סופית. הצטרפו עכשיו לעצומה שתוגש למנכ״לית מינהל התכנון, דלית זילבר, כדי לדרוש ממנהל התכנון לגבש פיתרון מוסכם עם כלל המועצות באזור. 

ان سكان قرية جديدة-المكر في الجليل الغربي يوشكون على فقدان أراضيهم والاغلاق عليهم ما بين مقاطع شارع رقم ٦ المقرر توسيعه. علينا التصدي للأمر ومنع حدوثه! 
من المخطط توسيع شارع ٦ باتجاه الشمال، ولو كان الأمر متعلّقًا بالدولة، فإن ذلك سيمسّ بشكلٍ كبيرٍ بلقمة عيش أهالي جديدة-المكر؛ فهي تنوي مصادرة مئات الدونمات من أراضيهم الزراعية، وتركهم لا حول لهم ولا قوة. عوضًا عن مخاطبة السكان والسلطات المحلّية، تحاول الدولة فرض خطة عليهم وكأن لا وجود لهم أو أن احتياجاتهم ليست بالقدر الكافي من الأهمية. ولكنهم موجودون واحتياجاتهم وضائقاتهم هي هامّة بما يكفي لنقف جميعنا معهم ونساندهم.

 

من الممكن وقف هذا المخطط:
قبل سنوات قليلة حاولت الدولة فرض إقامة مدينة جديدة في المنطقة، مجددًا على حساب سكان جديدة المكر، وأيضًا دون التواصل مع السلطات المحلية العربية هناك. إلا أنه وبعد مقاومة ونضال صارمين خاضهما سكان المنطقة، جلست الدولة مع السلطات المحلية وتوصلت معها لخطة تطوير وتوسيع تخدم جميع الأطراف. هذه المرة أيضًا، يطالب السكان بأخذ دور بعملية التخطيط التي سيكون لها أثرًا كبيرًا عليهم، بل وأنهم يشيرون بوضوح لوجود خطّتين بديلتين لمسار شارع ٦.

سكان جديدة المكر بحاجةٍ لدعمنا ويدعوننا لإسناد نضالهم الآن، قبل المصادقة النها وزنئية على خريطة مسار شارع رقم ٦. لبّوا النداء وانضموا الآن للعريضة التي سيتمّ تسليمها ليد مديرة وحدة التخطيط، دليت زيلبر، لمطالبتهم بإيجاد حلّ متفق عليه بالتنسيق مع مختلف السلطات المعنية في المنطقة.

WhatsApp%2520Image%25202021-01-03%2520at
bottom of page