top of page
מסגרת-04.png
מסגרת-03.png

הצעות החלטה של חברי וחברות תנועה
اقتراحات قرار أعضاء وعضوات الحراك

האסיפה נדחתה-05.png

1 - אימוץ עקרונות קמפיין גרין ניו דיל לישראל تبني مبادئ حملة "غرين نيو ديل لإسرائيل

מציע: גל ליטבק, תל-אביב-יפו

مقدم المُقترح: غال ليتفاك، تل أبيب - يافا


מהות הצעת ההחלטה:

עומדים ביחד מאמצת את עקרונות קמפיין הגרין ניו דיל לישראל, כפי שאלה באים לידי ביטוי במסמך החזון של הקמפיין, כעמדה פוליטית רשמית של התנועה.


جوهر المقترح:

تتبنى "نقف معًا" لمبادئ حملة "غرين نيو ديل لإسرائيل"، كما يتم التعبير عنها في وثيقة رؤية الحملة، باعتبارها موقف سياسي رسمي للحراك.

הצדקת הצעת ההחלטה:

קמפיין הגרין ניו דיל לישראל הוא קמפיין ארוך טווח שמטרתו ליצור בישראל תמיכה ציבורית מסיבית לשינוי השיטה משיטה של רווחים למעטים לשיטה של רווחה ושגשוג לכולם. הקמפיין שואף להפוך את ההתמודדות עם משבר האקלים להזדמנות לשינוי מהיסוד של השיטה לטובת רובנו. מזה כשנתיים עובדים על הקמפיין פעילי מעגל המאבק במשבר האקלים של עומדים ביחד, יחד עם מגמה ירוקה, כוח לעובדים ופעילים ופעילות נוספים. במסגרת הקמפיין ולאחר עבודה רבה, נכתב מסמך חזון שמהווה הזמנה לציבור להצטרף אלינו ולפעול.


تبرير مقترح القرار:

حملة "غرين نيو ديل لإسرائيل" هي حملة طويلة الأمد تهدف إلى خلق دعم جماهيري كبير في إسرائيل لتغيير النظام من النهج الذي يجلب الربح لقلة قليل، إلى نهج جديد من الرفاهية والازدهار للجميع. تهدف الحملة إلى جعل معالجة أزمة المناخ فرصة لإحداث تغيير جذري في النظام لصالح معظم الناس. منذ حوالي عامين، يعمل على الحملة ناشطون من حلقة النضال بأزمة المناخ من نقف معًا، مع "مغما يروكا" و "كوح لعوفيدم" والمزيد من الناشطين والناشطات. كجزء من الحملة وبعد الكثير من العمل، تمت كتابة وثيقة رؤية وهي عبارة عن دعوة للجمهور للانضمام إلينا والمشاركة في العمل والنشاطات.


בהחלטה מס' 4 מהאסיפה הארצית השנייה אישרה האסיפה הארצית את מחויבות התנועה למאבק במשבר האקלים. קמפיין הגרין ניו דיל לישראל ומסמך החזון שלו מהווים המשך להחלטה זו. בישיבת צוות התיאום הארצי ביום 19.2.2021 מסמך החזון אושר כעמדה רשמית של התנועה. ראוי לאשר את מסמך החזון ואת המחויבות לעקרונותיו כעמדה פוליטית רשמית של התנועה גם באסיפה הארצית - הפורום הרחב ביותר של עומדים ביחד.

في القرار رقم 4 للاجتماع القطري الثاني، وافق الاجتماع على التزام الحراك بالنضال في أزمة المناخ. حملة "غرين نيو ديل لإسرائيل" ووثيقة رؤيتها هي استمرار لهذا القرار. في اجتماع طاقم التنسيق القطري بتاريخ 19/2/2021 تمت الموافقة على وثيقة الرؤية كموقف رسمي للحراك. يجب أيضًا الموافقة على وثيقة الرؤية والالتزام بمبادئها كموقف سياسي رسمي للحراك في الاجتماع القطري- وهو المنتدى الأوسع لنقف معًا.


עלות שנתית מוערכת: 0 ₪

3 תגובות

3 Comments


חשוב להוסיף לגרין ניו דיל את המימד של הערכות מפרספקטיבה של אי צדק אקלימי - כלומר המימד האנושי , הצורך האנושי שעתיד להיווצר באסונות אקלים איננו מוקצה באופן נטרלי אלא באופן המשקף יחסי כוח חברתיים והצטלבותם: מגדריים, מעמדיים, אתנו-לאומיים וגזעיים. כלומר אוכלוסיות פגיעות כמו נשים החשופות לעליה החדה באלימות מגדרית במשבר ובמרחבי מחסה, נשים בעוני אנרגטי (שעוניין אינו מאפשר להן לחמם ולקרר) וכמובן נשים המאבדות את פתרונות הדיור שלהן במצבי החרום השונים (עליה במספר הנשים מחוסרות הדיור בקורונה המחישה את זה כשנשים לא יכולות היו יותר לשלם את שכר הדירה שלהן) - גרין ניו דיל צריכה להיות תוכנית המציבה במרכזה את רווחתן של האוכלוסיות הפגיעות ביותר

Like

וואו! ברור. אני מצביע בעד.

Like
Replying to


Like
מסגרת-05.png
מסגרת-02.png
bottom of page